ЩОДЕННИК КОНФЕРЕНЦІЇ

23/05/2017

Перший день 6-ї Міжнародної конференції «Космічні технології: сучасне та майбутнє» завершився успішно відповідно до наміченого плану.

В.о. Генерального директора КБ «Південне» Михайло Бондар, що відкривав засідання, привітав учасників і висловив надію, що конференція пройде продуктивно – розширення співробітництва у мирному космосі сприятиме подальшому розвитку космічної науки і аерокосмічної промисловості загалом.

Учасників конференції привітали Президент України у 1994-2005 рр.  Л. Кучма, президент НАН України Б. Патон, керівництво ДКАУ, НАН України та Агентство з космічних досліджень Білорусі. Варто відзначити, що вітальний лист надійшов також від Генерального конструктора КБ «Південне» О. Дегтярева, який не зміг бути присутнім на заході.

Перед початком доповідей аудиторії було продемонстровано фільм «Місія Генерального конструктора», присвячений 80-річчю від дня народження С.М. Конюхова.

На пленарному засіданні до уваги учасників конференції і зацікавлених спеціалістів було подано 11 доповідей, присвячених розвитку космічних систем, проблемі очищення навколоземного космічного простору від техногенного засмічення, новим технологіям і матеріалам, ракетним двигунам та іншим актуальним питанням.

Сьогодні розпочалася робота секцій:

Секція 1. Сучасні та перспективні ракетно-космічні комплекси, ракети-носії, їх компоненти і системи. Подано 68 доповідей.

Секція 2. Сучасні та майбутні космічні супутникові системи (42 доповіді).

Секція 3. Перспективні ракетні двигуни та енергетичні установки (36 доповідей).

Секція 4. Матеріали і технології (73 доповіді).

Секція 5. Космос для людства (19 доповідей).

Секція 6. Наземні комплекси, стартове устаткування та їх експлуатація (46 доповідей).