Звіт про конференцію 2015 року

У період з 19 по 21 травня 2015 року в Дніпропетровську відбулася 5-та Міжнародна наукова конференція «Космічні технології: сучасне та майбутнє». Основним організатором конференції було ДП «КБ «Південне». Конференція відбулася під егідою Міжнародної академії астронавтики (МАА). Спонсорами конференції стали: Фонд Премії Роберта А. і Вірджинії Хайнлайн, КБ «Південне», компанії Orbital ATK і MIKROSAM. У роботі конференції взяли участь 268 фахівців і вчених з 20 країн світу: України, Білорусі, Великобританії, Бельгії, Литви, Македонії, Польщі, Греції, Нідерландів, Алжиру, Аргентини, Іспанії, Італії, Казахстану, Китаю, Швейцарії, Японії, США, Румунії, Росії.

На конференції від МАА були присутні професор Римського університету Філіппо Граціані і резидент космічного агентства Румунії Маріус Пізо, а також почесні гості: Ярослав Яцків (член Призидії НАНУ), Віктор Сергєєв (радник губернатора Дніпропетровської області), Олег Уруський (голова ДКАУ), Клод Нікольє (швейцарський фізик, льотчик, астронавт Європейського космічного агентства), Клим Чурюмов (директор Київського планетарію), першовідкривач комети Чурюмова-Герасименко, Анатолій Булат (голова Придніпровського наукового центру), Лі Бінь (директор інституту з розроблення РРД, Китай), Відмантас Томкус (директор космічного агентства Литви), Самомул Самак (віце-президент компанії «Мікросам»), Джефрі Кемпбелл (директор корпорації «Орбітал») та інші.

Відкрив пленарне засідання конференції Генеральний конструктор – Генеральний директор КБ «Південне» Олександр Дегтярев. Із привітальними словами до учасників конференції виступили: Олег Уруський, Віктор Сергєєв, Маріус Пізо, Анатолій Булат, Лі Бінь.

На пленарному засіданні було заслухано вісім доповідей. Особливий інтерес викликали доповіді К. Чурюмова «Місія ЄКА «Розетта»: попередні результати висадки наукового модуля на ядро комети», Клода Нікольє «25 років експлуатації телескопа «Хабл», Чен Хюі «Особливості конструкції високоефективних турбонасосних агрегатів (перекис водню/гас) для верхніх ступенів КА», О. Алпатова «Проблеми видалення фрагментів космічного сміття з навколоземних орбіт».

На церемонії відкриття були вручені дипломи МАА (диплом члена-кореспондента і диплом дійсного члена академії) астронавту Клоду Нікольє. У рамках конференції були проведені круглі столи, ділові зустрічі і прес-конференції.

Для залучення молоді України до вивчення космосу на другий день конференції, представник головного спонсора конференції А. Дули Д. Хайтауер організував демонстрацію двох скафандрів, що побували в космосі.

Надзвичайний інтерес викликав зразок місячного ґрунту, який доставила американська космічна експедиція з Місяця.

На конференції працювало 5 тематичних секцій.

Усього в секціях було заслухано 133 доповіді.

Координаторами секцій було відібрано 24 найкращих доповіді для публікації у збірнику «Космічна техніка. Ракетне озброєння».

Беручи до уваги високу оцінку, яку одержала конференція від закордонних учених і, насамперед, від Міжнародної академії астронавтики, а також її позитивний вплив на розвиток міжнародного співробітництва й активізацію наукової діяльності в ракетно-космічній галузі, було ухвалене рішення у квітні 2017 року в Дніпропетровську провести 6-ту Міжнародну наукову конференцію «Космічні технології: сучасне та майбутнє».