Звіт про конференцію 2017 року

Традиційно, раз на два роки, КБ «Південне» проводить Міжнародну конференцію «Космічні технології: сучасне та майбутнє». Цього року вона стала шостою і зібрала близько 500 учених і спеціалістів з 21 країни світу, а саме: Австрії, Білорусі, Бельгії, Великобританії, Німеччини, Мексики, Нідерландів, Польщі, Румунії, США, Франції, Чехії, Швейцарії, Швеції та ін. На конференції було заслухано 295 доповідей на шести наукових секціях. Доповіді були присвячені вирішенню актуальних проблем розроблення й створення ракет-носіїв, космічних апаратів, рідинних і твердопаливних ракетних двигунів, наземних стартових комплексів, технологіям одержання нових сучасних матеріалів, гуманітарним питанням космічних досліджень.

Вперше конференцію було проведено на території нашого підприємства як головного підприємства ракетно-космічної галузі України.

Конференцію було проведено під егідою МАА і присвячено 80-річчю від дня народження Станіслава Миколайовича Конюхова, видатного вченого, інженера й конструктора в аерокосмічній галузі. Перед відкриттям пленарного засідання учасникам конференції було продемонстровано фільм «Місія Генерального конструктора», присвячений цій знаменній даті.

Конференцію урочисто відкрив в. о. Генерального директора Михайло Бондар, він привітав учасників і завірив в успішному проведенні конференції.

У рамках конференції були проведені круглі столи за темами «Матеріали і технології», «Створення місячної промислово-дослідної бази». Відбулися зустрічі молоді з Артуром Дулою, піклувальником Фонду «Премії Роберта і Вірджинії Хайнлайн». Якісна організація заходу і дружня творча атмосфера дозволили провести конференцію на вищому рівні. Високо оцінили роботу конференції й закордонні гості.

За підсумками конференції координаторами секцій було відібрано кращі доповіді для публікації в журналі НАНУ.